نکات مهم در عکاسی پرتره

امروزه افراد زیادی به دنبال گرفتن عکس های پرتره هستن. بسیاری از شما شاید تا کنون اسم عکاسی پرتره را بار ها شنیده باشید.

تا به حال شده که از خودتون بپرسید عکاسی پرتره به چه کاری می اید؟

عکاسی پرتره یکی از شاخه های عکاسی است که امروزه علاقه مندان زیادی رو جذب خود کرده است. این شاخه از عکاسی ماننده بقیه شاخه های عکاسی دارای نکات زیادی است که باید انهارا بدانید.

عکاسی پرتره در حقیقت به تصویر کشیدن چهره ی شخص است. که شما میتوانید با استفاده از خلاقیت خود عکس های بسیار خوبی را به تصویر بکشید.

عکاسی پرتره یکی از شاخه های بسیار مشهور عکاسی است که حتی بسیاری از عکاسان حرفه ای هم از این نوع از عکاسی استفاده میکنند.

شما میتوانید با ترکیب رنگی خوب و نور مناسب و مکانی مناسب تصویر به یاد ماندنی برای خود بگیرید. دقت داشته باشید عکاسی پرتره تنها برای عکاسان حرفه نیست و شما میتوانید با گوشی خود هم از این نوع عکس ها بگیرید.

ما در این مقاله میخواهیم چند تا از نکات مهم در عکاسی پرتره را به شما بگوییم.

همچنین شما میتوانید برای فهمیدن نکات مهم عکاسی و فیلمبرداری مجالس عروسی به صفحه ی ما مراجعه کنید.

1.ازشرایط نوری مکانی که میخواهید در ان عکس بگیرید مطمعن شوید

ابتدا شما باید از تنظیمات نوری مربوط به گوشی یا دوربین برای عکاسی پرتره مطمعن شوید.

 

سپس محلی که در ان میخواهید عکس بندازید رو مشاهده کنید که ایا نور مناسی دارد؟ چون همانطور که میدانید نور علل اصلی کیفیت یک عکس است.

دقت کنید که اگر محلی که شما میخواهید عکس بندازید از نور طبیعی مانند خورشید استفاده میکند و باعث بوجود امدن سایه های بسیار میشود از گرفتن خودداری کنید. بهترین زمان برای عکاسی در فضای باز اواخر صبح و بعد از ظهر است. اگر میخواهید در فضای باز عکس خود را بگیرید طوری زاویه را تنظیم کنید که نور کاملا به صورت شما برخورد کند تا سایه های احتمالی کاملا از بین برود.

اگر میخواهید در فضاهای بسته مانند استودیو ها استفاده کنید برای گرفتن عکس شما باید از نورپردازی مناسبی برخوردار باشید. از وسایلی مانند سافت لایت ها و ….

نور در عکاسی پرتره

 

2.مراقبت از حرکات لنز و دوربین یکی از مهمترین نکات در عکاسی پرتره است

برای اینکه شما بتوانید یک عکس پرتره خوب به تصویر بکشید شما باید مراقب حرکات لنز و دوربین خود باشید.

در عکاسی پرتره شما دارید یک چهره ی 3 بعدی را به یک سطح هموار تبدیل میکنید. پس شما باید فاصله ی مورد نیاز را برای گرفتن عکس در نظر بگیرید. شما باید موقعیت دوربین خودرا به گونه ای درست کنید که مکمل ویژگی های سوژه شما باشد. این کار تاثیر بسزایی بر روی کیفیت و بهتر شدن عکس شما دارد.

همانطور که در ابتدا بیان کردیم عکاسی ی پرتره رده ی سنی مشخصی ندارد چه پیر چه جوان و حتی کودکان میتوانند از این گونه از عکس ها داشته باشند. پس شما میتوانید عکس های زیبا ی پرتره را از کودک خود در فضای باز یا بسته بگیرید

 

عکاسی پرتره

 

3.توجه کردن به چشم ها در عکاسی پرتره

چشم ها مهم ترین نکنه در عکاسی پرتره به حساب می اید. زمانی که میخواهید از کسی عکس بگیرید تاکید شما باید بر چشمان انها باشد.

ممکن است شما دارای دوربین عالی و باکیفیت و نوری مناسب باشید اما اگر چشم های سوژه شما واضح نباشد عکس شما از خروجی خوبی نخواهد داشت!

بعضی از دوربین ها مانند دوربین های سونی دارای ویژگی های کار امد هستند به نام Eye AF که به شما این اجازرو میدهند که فوکوس دوربین شما بر روی چشمان سوژه بماند. تا از کیفیت عکس بهتری برخوردار باشید.

 

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره